Přejít k hlavnímu obsahu

Brněnský dort: Legendární točený dort jako od mámy. Fotopostup

Brněnský dort: Legendární točený dort jako od mámy. Fotopostup

S brněnským dortem to je tak trochu jako s paní Colombovou. Ví se o něm, ale málokdo ho spatřil, natož jedl nebo dokonce doma vyrobil. O brněnském dortu se ví, že je na řezu pruhovaný. Také se ví, že udělat brněnský dort je úkol hodný závěrečné zkoušky na cukrářské škole.

Internetové vyhledávače sice nabídnou recepty na brněnský dort (dokola opisované), ale jen velmi málo obrázků dortů skutečně vytvořených.

Suma sumárum, brněnský dort byla velká výzva. Zkusili jsme – a už víme, kde se dělají chyby. Nabízíme originál recepty na brněnský dort, a dále brněnský dort podle HOBBYs.CZ.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Milena (neověřeno) | Út, 11/13/2018 - 17:31

Já už jsem tenhle dort pekla kdysi dávno, právě podle staré knížky "Vaříme zdravě, chutně a hospodárně".Vždycky o něm básnila moje mamka a netroufala si na něj. Tak jsem ji chtěla překvapit, což se mi nakonec povedlo. Pamatuji si, že jeden plech piškotu mi nestačil a musela jsem ještě jeden přidělat. Nakonec mi sice piškot zbyl, ale dort byl docela povedený. To musíte odhadnout a ty pruhy udělat užší. Po rozkrojení vypadá krásně a je vysoký, což většinou, když peču dort nedosáhnu.

Olga Miklínová (neověřeno) | Čt, 05/14/2020 - 18:20

Brněnský dort jsem dělávala,když byly dcery malé,je to velice jednoduché a moc dobré

Další zajímavé články