Přejít k hlavnímu obsahu

Jak získat nejlepší povinné ručení na auto?

02. Říjen 2023
povinné ručení

Ve většině zemí je pojištění vozidla zákonným požadavkem pro každého majitele vozu. Povinné ručení je zákonem předepsané pojištění vozidla, které se vztahuje na odpovědnost v případě nehody. Jak získat nejlepší povinné ručení?

Při porovnávání pojistných smluv je důležité porozumět různým typům povinného pojištění vozidel, které jsou k dispozici, a požadavkům a předpisům pro každý z nich. 

Tento článek se zaměřuje na to, jak získat nejlepší povinné ručení pro automobily, a zkoumá některá témata, která by měl majitel vozu zvážit, aby si zajistil pojistnou smlouvu odpovídající jeho potřebám a rozpočtu.

První krok - porovnání nabídek 

Prvním krokem k nalezení nejlepšího povinného ručení pro osobní automobil je porovnávání různých nabídek pojistných smluv. Srovnání pojistných smluv na pojištění vozidel pomůže ušetřit peníze a určit, který typ pojištění je nejlepší pro konkrétní řidičské návyky a dané vozidlo. 

Je důležité mít přehled o různých dostupných typech pojištění, aby si zákazníci mohli vybrat nejvhodnější pojistku pro danou situaci.

Pomocí kalkulačky nebo srovnávače povinného ručení lze rychle zjistit, které společnosti nabízejí nejnižší sazby, a určit, které pojistky poskytují největší krytí pro dané potřeby.

Kalkulačka nebo srovnávač by měly poskytnout jasný přehled o různých typech krytí, která může zákazník získat, a o nákladech spojených s každým z nich. Takto lze najít nejlepší povinné ručení pro dané potřeby, aniž by zákazník musel uvádět jakékoli osobní údaje.

Kalkulačky na výpočet povinného ručení jsou dostupné na internetu.

Kalkulačky povinného ručení bez osobních údajů jsou oblíbené pro svou anonymitu. Zákazníci se tak nemusí bát toho, že budou obtěžováni telefonáty od pojišťoven. Nemusí se bát ani toho, že jejich údaje uniknou tam, kam nemají a budou poskytnuty třetím stranám. 

Druhý krok - uzavření smlouvy

Jakmile zákazník porovná různé pojistné smlouvy a vybere si tu, která mu nabízí nejvhodnější krytí, je čas pojistnou smlouvu uzavřít. V závislosti na pojišťovně je sjednání povinného ručení zpravidla jednoduchý proces. 

Ve většině případů může zákazník nákup provést online zadáním svých údajů, výběrem požadovaného krytí a odesláním platby. 

Ani osobní návštěva na pobočce dané pojišťovny však není náročná a navíc nabízí možnost se osobně zeptat na jakékoliv nesrovnalosti. Po uzavření smlouvy o povinném ručení se již může zákazník se svým vozem libovolně pohybovat po jakékoliv komunikaci. 

Zrušení povinného ručení 

Pokud již pojištění zákazník nepotřebuje nebo pokud si přeje přejít na jinou pojistnou smlouvu, musí vědět, jak pojistku zrušit. V závislosti na pojišťovně mohou existovat určité podmínky, které je potřeba splnit, aby mohla být současná pojistka vypovězena. 

Zrušit povinné ručení je třeba také v případě, že je dané auto prodáno. A nezáleží na tom, zda si majitel vozu prodá vozidlo sám a zařídí veškeré náležitosti na úřadě, nebo je poskytnuta kupci plná moc k prodeji vozidla

Po provedeném obchodu a prodání auta je třeba obeznámit pojišťovnu o změně vlastníka vozu a stávající povinné ručení zrušit. Nový majitel vozidla si musí neprodleně sjednat nové povinné ručení. 

Povinné ručení lze sjednat online i osobně na pobočce dané pojišťovny.

Většina společností bude vyžadovat písemné oznámení záměru zrušit pojistnou smlouvu. Jakmile toto oznámení zákazník podá, pojišťovna pojistku zruší a zároveň zákazníkovi vrátí poměrnou částku za zbylé období. 

Povinné pojištění vozidel je důležitou formou pojištění, která je ve většině zemí nezbytná. Když zákazník hledá nejlepší povinné ručení pro své potřeby, je důležité se porozhlédnout a porovnat pojistné smlouvy, aby si zajistil správné krytí odpovídající danému rozpočtu a řidičským návykům.

Kromě toho by měl zákazník pochopit, jak pojistku v případě potřeby převést a jak ji správně zrušit, pokud se rozhodne prodat auto, změnit pojišťovnu nebo pokud již z nějakého důvodu pojištění nepotřebuje.

Autor: superadmin
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články