Přejít k hlavnímu obsahu

Tři věci, na které byste se měli zaměřit při pořizování nového koberce

26. Únor 2024
kusový koberec

Koberce patří mezi výrazné kusy vybavení, se kterými se setkáme v mnoha domácnostech, kancelářích nebo obchodech. Při výběru toho nejideálnějšího, je důležité zvážit několik faktorů, abyste zajistili, že vyhoví potřebám dané místnosti i potřebám vašim. A právě na ty se zaměříme v našem dnešním článku.

Volba materiálu

To, z čeho jsou koberce vyrobeny, hraje nejspíše tu největší roli. Materiál dokáže ovlivnit nejen vzhled, ale také trvanlivost nebo celkové pohodlí. Nejčastěji se můžeme setkat s těmito:

  • Vlna - Odolný materiál, který je velmi příjemný na dotyk. Rovněž výborný jako pohlcovač prachu a tlumič zvuků.
  • Polyester - Měkké a pohodlné, bohužel na úkor odolnosti.
  • Nylon - Hledáte-li něco odolného a snadno čistitelné, pak toto je ideální volba.
  • Polypropylen - Jedna z nejlevnějších možností, ovšem musíte počítat s tím, že tyto pohodlné koberečky se rychle špiní a ještě hůře čistí.
  • Polyakryl - Syntetika, která se nejvíce blíží přírodním materiálům.

Velikost koberce

Tato čistě individuální záležitost je jen a jen na vás. Pokud zvolíte kvalitní metrážové koberce (celoplošné), pak je důležité nezapomenout nechat rezervu. Ideálně alespoň pět centimetrů pro případné finální úpravy. U kusových koberců, pak už není co řešit a vyberte si velikost tak, jak potřebujete.

Vhodný styl

Dnes si můžeme vybrat z obrovského množství vzorů a stylů, jenže ne každý se hodí všude. Například pokud máte místnost s jednoduchým nábytkem a doplňky, je dobré sáhnout po výraznějším kusu. Můžete tak jednoduše oživit celý pokoj. Pokud jde o samotné barvy, pak zde je to vcelku jednoduché. Světlé barvy pomohou místnost opticky zvětšit, zatímco tmavší ji zase dají jistý nádech elegance a pohodlí.

 

Jak sami vidíte, tak vybrat vhodný koberec do místnosti není žádná atomová věda a dokáže to každý zcela sám. Jen je třeba se zaměřit na vše potřebné.

 

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / stock.adobe.com

Autor: redakce
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články