hobbys.cz

Jak udělat obrácené řízky v troubě, které všem chutnají?

Složitost: Mírný
Potřebný čas: 30 minut a více

Jste rodinou, ve které všichni milují maso, a velmi často připravujete klasické řízky? Pak si můžete připravit dokonalý oběd, který je vydatný, chutný, poměrně rychlý a není ani příliš drahý, stačí koupit maso tehdy, když je v nabídce se slevou a uložit ho do mrazáku. Jestliže ochutnáte obrácené řízky z vepřového masa, jistě si je budete připravovat častěji.

Co je potřeba

Na oběd pro čtyřčlennou rodinu budeme potřebovat:

  • 4 plátky vepřového masa, např. krkovici bez kosti
  • Strouhanku
  • Sůl
  • 2 vajíčka
  • Cibuli
  • 6 plátků slaniny
  • Olej

Není to nic složitého a obrácené řízky zvládne i začínající hospodyně nebo muž, který běžně nevaří, ale chce své ženě nebo třeba mámě, se kterou žije, pomoct. Nejdříve si dáme do misky dvě vajíčka, které rozkvedláme. Poté každý plátek masa vždy z obou stran osolíme, posypeme strouhankou, kterou uplácáme rukou a následně plátek naklepeme tloučkem na maso. Tím se strouhanka do masa hezky vpracuje. Toto opakujeme se všemi plátky masa.

Jakmile máme maso obalené a naklepané, dáme rozehřát pánev s trochou oleje. Maso nakonec obalíme ve vajíčku a ihned jej dáváme narychlo osmažit na pánev, aby ne vytvořil pevný obal. Jakmile máme všechny řízky předsmažené ve vajíčkovém obale, dáme hřát troubu asi na 180 °C. Nakrájíme si na půlměsíčky cibuli. Maso by se mělo zapékat ve dvou vrstvách. Velikost zapékací mísy nebo pekáče uzpůsobte tomu, kolik porcí připravujete. Pro čtyři kusy masa použijeme menší zapékací mísu, do které dáme na dno dva kusy masa. Ty zasypeme polovinou půlměsíčkových plátků cibule, na ni položíme další 2 kusy masa a zase zasypeme cibulí a překryjeme všemi plátky slaniny.

Vložíme do rozehřáté trouby a po cca 40 minutách máme hotovo. Tuto dobu využijeme k přípravě brambor, které oloupeme, nakrájíme a uvaříme doměkka, případně můžeme připravit bramborovou kaši. Oběd podáváme hned, dokud je jídlo teplé.


Zdroj: https://www.hobbys.cz/jak-udelat-obracene-rizky-v-troube-ktere-vsem-chutnaji.html