hobbys.cz

Jaké kolo bude vyhovovat vašim potřebám?

Dali jste si novoroční předsevzetí, a to takové, že se budete v roce 2024 více hýbat? Potom jistě víte, že nenáročným pohybem, který je navíc v přírodě, je jízda na kole. Díky šlapání do pedálů a pozorování okolní přírody je spalování kalorií rozhodně příjemnější než v zatuchlé a přeplněné posilovně. Jak si ale vybrat to správné kolo pro vaši postavu? Poradíme vám v našem článku!

V minulosti moc na výběr mezi koly nebylo. Každý byl rád za takové, jaké měl. Dnes je výběr kol nepřeberný – od horských, městských a klasických kol, přes elektrokola, po speciální karbonová kola, až po kola skládací, či určená k ježdění na U rampě. Zužte si výběr tím, že zjistíte, jakou velikost rámu potřebujete - podle výšky své postavy.

Potom se zamyslete i nad tím, kam budete nejčastěji na kole jezdit – do hor, na výlety po cyklotrase, nebo na nákupy a do zaměstnání. Pokud ročně nenajdete příliš mnoho kilometrů, bude vám stačit obyčejné kolo, nemusíte utrácet zbytečné finance za speciálně odlehčená karbonová kola či kola s hliníkovým rámem. Co takhle gravel a cyklokrosová kola?

Obyčejná jízdní kola s ocelovým rámem jsou levná, sice váží více, ale na běžné rekreační ježdění vám budou stačit. Jejich nevýhodou je to, že když s nimi budete jezdit v zimě do zaměstnání, díky sněhu a posypové soli vám lehce zkorodují.

Dalším hlediskem je také to, jak pohodlně se vám na kole bude jezdit. Využijete odpružené vidlice? Pokud občas vyrážíte na kole nejen po asfaltu, ale také do přírody, tak rozhodně ano.

Co když vás trápí horší fyzická kondice, nebo máte problémy s pohybovým aparátem? Pak si pořiďte elektrokolo, které vám usnadní jízdu do kopců, uleví vašim kolenům a nebudete se muset jízdy na kole vzdávat. I pro seniory jsou elektrokola způsobem, jak si užít cyklistiku i v pokročilém věku.

 

Teď, když máte jasno, jaké kolo v obchodě vybrat, už jen zbývá zvolit si barvu a design a budete moci vyrazit do ulic!


Zdroj: https://www.hobbys.cz/jake-kolo-bude-vyhovovat-vasim-potrebam.html