hobbys.cz

Jak koupit levně učebnice na střední školu?

Blíží se čas, kdy budeme své děti vypravovat do nových škol, ať už půjde o střední odborné školy, učiliště, střešní školy ekonomického rázu nebo třeba gymnázia. Nastane doba shánění učebnic pro prváky, ale také pro žáky vyšších ročníků. Jak nakoupit učebnice co nejlevněji to jde?

Na internetu můžeme najít nejrůznější bazary, ať už mají své konkrétní webové stránky, nebo např. prostřednictvím sociálních sítí a konkrétních prodejních skupin na nich. Ve fórech si lidé často vzájemně nabízí knížky pro celý ročník konkrétní školy.

Některé konkrétní školy umožňují žákům nabízet knížky z jednotlivých ročníků i na jejich FB stránkách. To velmi usnadní rodičům hledání.

Nezahálí ale ani knihkupectví. Vyplatí se sledovat až do začátku školního roku jejich nabídky, přičemž ty největší nabízí zpravidla po čas letních prázdnin skutečně zajímavé akce právě na školní pomůcky, včetně učebnic. Můžete tak ušetřit desítky procent.

Důmyslným krokem může být i informování se ve škole, zda je na chodbě či jinde možnost použití jejich vývěsky, na kterou umístíte váš inzerát s poptávkou po konkrétních knížkách nebo rovnou knížkách pro celý např. 1. ročník daného oboru. Spousta studentů tímto způsobem prodá všechny své knížky, které už nepotřebuje jednomu zájemci. Dá se tak dohodnout velmi zajímavá cena, mnohé seženete najednou.

Jestliže má v dané škole váš syn či dcera kamaráda nebo známého, můžete se zeptat i přes ně. Prostřednictvím známých a kamarádů se dá sehnat mnohé. I když se znají rodiče žáka, nebo znají přátele od rodičů žáka, vyplatí se spojit a na koupi knih se dohodnout.

Nové knihy pro střední školy jsou skutečně drahé. Vyplatí se jejich nákup v akčních nabídkách nebo přes bazar. Ušetříte stovky korun, i více, pokud máte dětí víc.


Zdroj: https://www.hobbys.cz/jak-koupit-levne-ucebnice-na-stredni-skolu.html