hobbys.cz

Jak na chov vlastního krmení – potemník brazilský (zophobas) | rady, tipy

Složitost: Mírný

Jak na chov vlastního krmení – potemník brazilský (zophobas) | rady, tipy. Potemník brazilský známý také jako zophobas je společně s jeho menším příbuzným potemníkem moučným (moučný červ) jedním z nejčastějších krmení pro hmyzožravé živočichy. Využívá se jako strava pro nejrůznější plazy, méně často pak ptáky. Jeho popularita spočívá především v jeho ideální velikosti pro větší živočichy a velmi snadnou dostupnost. Pokud i vy chcete ušetřit pár koruna a zároveň zajistit co nejlepší krmivo vašim mazlíčkům, v následujícím článku se dozvíte, jak na chov vlastního krmení.

Co je potřeba

  • plastový box
  • směs obilnin
  • tvrdé pečivo

1) Chovná nádoba

2) Krmení

3) Líhnutí

Pokud chceme, aby se červ zakuklil, dáme ho do malého kalíšku bez podestýlky i krmení a necháme pár dní v klidu. Velcí červi se do pár dní, maximálně dvou týdnů zakuklí. Dá se takhle vyvolat metamorfóza, protože v chovné nádobě to může trvat velmi dlouho a navíc je riziko, že spolubydlící zakukleného brouka zabijí.

Nedávejte potemníkům vodu! Červi získají veškerou vlhkost, co potřebují, z ovoce nebo zeleniny. Přebytečná voda může způsobit plíseň.


Zdroj: https://www.hobbys.cz/jak-na-chov-vlastniho-krmeni-potemnik-brazilsky-zophobas-rady-tipy.html