hobbys.cz

Sušený lipový květ se bude hodit, „až se nemoc z nachlazení zeptá“

Složitost: Lehké
Cena: Zdarma
Potřebný čas: 30 minut a více

Sběr lipového květu, jeho užití a recept na lipový sirup. Člověk by musel mít skutečně „zatvrzelou“ povahu, aby v něm rozkvetlá lípa nevzbuzovala libé pocity. Kvetoucí lípa je potěšením pro duši. Potravou pro včely. A pro bylinkáře nevyčerpatelným zdrojem přírodního léčiva s mnoha účinky. Sušený květ lípy se od pradávna používal k domácímu léčení. Jestli to tedy myslíme s bylinkami alespoň trochu vážně, bez sušeného lipového květu se neobejdeme. A protože Česko zachvátila v polovině druhé dekády 21. století doslova sirupománie, uvaříme z lipového květu i trochu báječně chutnajícího lipového sirupu.

Co je potřeba

Sběr lipového květu, jeho užití a recept na lipový sirup. Člověk by musel mít skutečně „zatvrzelou“ povahu, aby v něm rozkvetlá lípa nevzbuzovala libé pocity. Kvetoucí lípa je potěšením pro duši. Potravou pro včely. A pro bylinkáře nevyčerpatelným zdrojem přírodního léčiva s mnoha účinky. Sušený květ lípy se od pradávna používal k domácímu léčení. Jestli to tedy myslíme s bylinkami alespoň trochu vážně, bez sušeného lipového květu se neobejdeme.

A protože Česko zachvátila v polovině druhé dekády 21. století doslova sirupománie, uvaříme z lipového květu i trochu báječně chutnajícího lipového sirupu.

Tipy

Mohlo by vás zajímat

Varování

Lipový sirup je velmi chutný, takže by se dal pít jen pro osvěžení. Musíme si však být vědomi, že se jedná o bylinný koncentrát – lék, takže bychom ho neměli používat k denní spotřebě.


Zdroj: https://www.hobbys.cz/dum-a-byt/suseny-lipovy-kvet-se-bude-hodit-az-se-nemoc-z-nachlazeni-zepta