hobbys.cz

Čokoládové košíčky z těsta na pracny. Vánoční cukroví ala Kluci v akci

Složitost: Lehké
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Tyto zdobené čokoládové košíčky se dělají z těsta na pracny. Kdo se chystá péct medvědí tlapky neboli pracny, má práci usnadněnou – prostě udělá více těsta. Recept na čokoládové košíčky byl odvysílán v pořadu ČT Kluci v akci, kam si televizní kuchař Filip Sajler pozval profesionální cukrářku. Pusťme se do receptu.

Krok 1

Přípravu čokoládových košíčků začneme tím, že si uděláme těsto.

V míse zpracujeme nejprve sypké suroviny, přidáme tedy 350 g polohrubé mouky, 250 g moučkového cukru a 120 g mletých vlašských ořechů. Přidáme pak také 250 g změklého másla, špetku skořice a nakonec 50 g kvalitního kakaa. Suroviny promícháme a dobře prohněteme. Když je těsto tužší, přilijeme do něj trochu smetany.

Krok 2

Těsto vytvarujeme do bochánku a necháme odležet aspoň hodinu, pokud možno ale nejlépe alespoň do druhé dne zabalené v potravinářské fólii a ponechané přes noc v chladničce.

Krok 3

Den odpočaté těsto vyválíme na kuchyňském vále a vykrajujeme z něj kolečka plechovými formičkami na košíčky. Vykrojená kolečka vkládáme do košíčků a pečeme v předehřáté troubě asi 5 až 7 minut na 160 °C.

Krok 4

Do čokoládových košíčků patří čokoládové poleva

Čokoládu na vaření rozdrobíme nad vodní lázní – přidáme trochu smetany a irského likéru nebo rumu. Podle toho, co máme rádi.

Krok 5

Vyplníme hvězdičkou marcipánu, naplníme hustou čokoládou pomocí lžíce a nakonec dozdobíme. Meze se nekladou, můžeme použít například čokoládovou rýžinebo plátky čokolády, které se dají obarvit potravinářskou barvou, použít lze samozřejmě i kousek marcipánu a dozdobit cukrem.

Recept na pracny (medvědí tlapky) od Kluků v akci naleznete pro inspiraci také zde v receptáři nápadů pro šikovné ruce HOBBYs.CZ: recept na pracny

Košíčky z kokosu jako kokosové vánoční cukroví

Inspirujte se i v dalších receptech na vánoční cukroví z pořadu Kluci v akci


Zdroj: https://www.hobbys.cz/recepty/cokoladove-kosicky-z-testa-na-pracny-vanocni-cukrovi-ala-kluci-v-akci